Bir günde iki mevsim

Bir günde iki mevsim

Bir günde iki mevsim

Muğla il merkezi ve yüksek kesimlerinde Muğlalılar yağan ve yarım metreye ulaşan karda kartopu oynamanın tadını çıkartırken, Bodrum’da günler sonra açan güneş sıcak yüzünü gösterdi, ilçede yaşayanlar sahillere akın etti, görüntüler yaz günlerini aratmadı.

Turizm cenneti Muğla bir günde iki mevsimi yaşadı. Muğla il merkezi ve yüksek kesimlerinde Muğlalılar yağan ve yarım metreye ulaşan karda kartopu oynamanın tadını çıkartırken, Bodrum’da günler sonra açan güneş sıcak yüzünü gösterdi, ilçede yaşayanlar sahillere akın etti, görüntüler yaz günlerini aratmadı.

Muğla’da son üç gündür hava sıcaklığı düştü ve yüksek kesimlerde yoğun kar yağışı özellikle Muğla-Denizli yolundaki Yılanlı Dağları beyaza bürüdü. İl merkezinde yaşayanlar 10 kilometre uzaklıktaki Yılanlı Dağı eteklerine giderek kartopu oynadı, kardan adam yaptı eğlendi.

Bodrum’da ise günler sonra güneş yüzünü gösterdi. Fırtına ve aralıklarla devam eden sağanak yağış yerini güneşli ve sıcak havaya bıraktı. Sabah erken saatlerden itibaren Bodrumlular ve ilçedeki az sayıdaki turist sahildeki kafeteryalara akın ederek kahvaltılarını dışarıda deniz kenarında yaptı, bazıları ise sahildeki güvercinlere yem vererek besledi, balık tuttu, yürüyüş yaptı.

Bodrumlular ılık ve güneşli havanın tadını çıkartırken, çocukları ile Yılanlı Dağları’nda kar keyfi yapanlardan Sıtkı Koçman Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümü asistanı Gönül Babayiğit, “İşte gördüğünüz gibi Muğla’da bir günde iki, üç mevsimi aynı anda yaşabiliyorsunuz. Şimdi burada kar oynarken çok değil yarım saat ötede Akyaka’ya inin orada güneşli ve güzel bir günle karşılaşın. Hatta denize bile girebilirsiniz. Bu doğanın Muğla’ya armağanı” dedi.

blogcular.net

Blogcular.net bir blog listeleme sitesidir. Blogcular.net sitesinde gördüğünüz ve olmamasını düşündüğünüz bir içerik varsa lütfen bizimle iletişime geçin, makul bir şekilde içeriği kaldıracağımızı taahhüt ederiz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...