Twitter kapandı! Peki ya ne zaman açılacak ?

twitter nasıl girilir

twitter nasıl girilir

Ünlü sosyal paylaşım sitesi Twitter bugün kapandı. Twitter’ın neden kapandığı konusunda henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Peki Twitter ne zaman açılacak?

Twitter’a bugün ( 15 Aralık 2014 ) 12::20 İtibariyle erişim sağlanmıyor, Twitter kullanıcıları sisteme giremiyor . Paylaşımlar gönderilemiyor .

Twitter’a erişimin yapılamamasıyla ilgili olarak TİB’ten bir açıklama gelmedi. Twitter’a giremeyen kullanıcılar Facebook üzerinden sorularına yanıt bulmaya çalışıyor.

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) tarafından  açıklama bekleniyor.

Peki Twitter’a girmek artık gerçekten imkansız mı? Elbette değil. Bazı ayarlarda değişiklik yaparak Twitter başta olmak üzere yasaklı sitelere giriş yapabilmek mümkün. Daha önce Youtube’a erişim engellendiğinde Başbakan Erdoğan’ın da kullandığını söylediği işte o yöntemleri…

Twitter’a girmek için bilgisayarlarda DNS ayarlarını değiştirmek ya da VPN uygulaması satın almak gerekiyor. Google ‘a VPN yazarsanız, satın alabileceğiniz ya da belli süre bedava kullanabileceğiniz programları siz gösterecektir. Bu programlarla istediğiniz sitelere girebilirsiniz.

İŞTE TWİTER’A GİRMENİN YOLLARI

Akıllı telefon ve tabletlerde mobil olarak Twitter’a girebilmek için Google Play ya da Apple Store’dan “Hotspot Shield” ya da “onavo protect” programını indiriniz.

DNS Ayarlarını Değiştirme (Windows 8)

Ekranda bilgisayara bağlı olan ağ bağlantıları görüntülenecektir. Listeden kullandığınız ağ bağdaştırıcınıza sağ tıklayın ve önümüze açılan menüden “özellikler” i seçin. Wireless kullanılan bir bilgisayarda “Wireless Network Connetion” yazanı sağ tıklıyoruz.

Önümüze “Wireless Network Connection Özellikleri” penceresi çıkıcak. Pencerede yer alan listeden “Internet Protokolü Sürüm 4 (TCP/IPv4)” seçeneğine çift tıklayın.

Ardından ekrana gelen pencerede “Aşağıdaki DNS Sunucu adreslerini kullan” seçeneğini seçip, tercih edilen ve diğer DNS sunucu alanlarına sırasıyla “4.2.2.1¨ ve “4.2.2.2¨ veya “8.8.8.8 ve 8.8.4.4 yazıyoruz ve tamam diyerek pencereleri kapatın.

FREE VPN İLE TWİTTER’A GİRİŞ

Twitter’a gimek için free vpn yöntemi de kullanılabilir. Google’a “free vpn” yazıp aratırsanız, size yardımcı olabilecek bir çok seçenek karşınıza çıkacaktır

Twitter’a erişim sorunları

Türkiye kanunlarına dayanılarak TİB tarafından Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinin kararıyla 18 Mart 2014 tarihinde engellenmiştir

Türk mahkemelerinin içerik kaldırma taleplerine olumsuz geri dönüş yaptığı gerekçesiyle 20 Mart 2014 gecesi kademeli olarak erişime kapatıldı.

22 Mart 2014’da Twitter’a girilebilen Google DNS, Open DNS gibi birçok DNS engellendi.

3 Nisan 2014’te Twitter’a getirilen yasak kaldırıldı.

 

haber kaynak : mynet.com

blogcular.net

Blogcular.net bir blog listeleme sitesidir. Blogcular.net sitesinde gördüğünüz ve olmamasını düşündüğünüz bir içerik varsa lütfen bizimle iletişime geçin, makul bir şekilde içeriği kaldıracağımızı taahhüt ederiz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...