EHLİYETİ yok ama şampiyon

EHLİYETİ yok ama şampiyon

EHLİYETİ yok ama şampiyon

MUĞLA’nın Bodrum İlçesi’nde yaşayan 17 yaşındaki Furkan Paşalı, babasının verdiği izinle lisans çıkartıp bu yıl katıldığı otomobil yarışlarında yedi kupa birden kazandı.

MUĞLA’nın Bodrum İlçesi’nde yaşayan 17 yaşındaki Furkan Paşalı, babasının verdiği izinle lisans çıkartıp bu yıl katıldığı otomobil yarışlarında yedi kupa birden kazandı. Otomobil yarışlarının kendisine trafikte hız yapmanın ne kadar gereksiz olduğunu öğrettiğini söyleyen Paşalı, amacının ülkeyi uluslararası yarışmalarda temsil etmek olarak açıkladı.

Bodrum’daki Marmara Koleji lise son sınıf öğrencisi Mustafa Paşalı, bu yıl başladığı otomobil yarışmalarında tam yedi kupa alarak hem okulun hem ilçenin gururu oldu. İlçede faaliyet gösteren Paşalı Otomotiv Fiat Bayii A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Paşalı’nın oğlu Furkan Paşalı, son olarak geçen pazar günü İzmir Menderes’te Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Menderes Rallisi büyükler kategorisinde iki ikincilik bir üçüncülük kazandı. Paşalı sevincini, okul müdürü Demet Soytürk Barın, öğretmenleri ve arkadaşlarıyla paylaştı.

İZİNLE YARIŞIYOR

Yaşı nedeniyle ehliyet alamayan ve babasının verdiği izinle federasyondan lisans çıkartarak TMAX Kulübü adına yarışmalara katılan Paşalı, profesyonel olarak bu yılın başlarında yarışmalara başladığını söyledi. Paşalı, “Babamın mesleği nedeniyle hep otomobillerin içinde oldum. 5 yaşından bu yana da kontrollü ve ustaların denetiminde direksiyondayım. Ancak daha ehliyet almadım. Babamın izniyle yarışmalara katılıyorum. Annem ise yarışmaları izlemeye cesaret edemiyor. Son olarak İzmir’de Pazar günü 105 beygir gücünde 1600 cc’lik modifiye edilmiş otomobille yarışmaya girdim. İki ikincilik bir üçüncülük elde ettim. Yarışmada büyükler kategorisinde katılan en genç sporcu bendim. Bu yıl pist ve ralli yarışlarında birincilik dahil tam yedi kupa kazandım. Amacım Serdar Bostancı’nın Castrol Ford Türkiye takımında girerek uluslararası otomobil yarışmalarında ülkeyi temsil etmek. Meslek olarak da iyi bir yarışmacının yanında ileri sürüş teknikleri eğitmeni olmak istiyorum” dedi.

blogcular.net

Blogcular.net bir blog listeleme sitesidir. Blogcular.net sitesinde gördüğünüz ve olmamasını düşündüğünüz bir içerik varsa lütfen bizimle iletişime geçin, makul bir şekilde içeriği kaldıracağımızı taahhüt ederiz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...