“Türklerin camiye gitmemesi beni şaşırtıyor”

"Türklerin camiye gitmemesi beni şaşırtıyor"

“Türklerin camiye gitmemesi beni şaşırtıyor”

Beşiktaş’ın Senegalli golcüsü Demba Ba, ”Türkiye’de en çok şaşırdığım şey çok az kişinin camilere gitmesi” dedi.

Demba Ba İstanbul’da kendisini en çok şaşırtan olayın, namaz vaktinde insanların camilere gitmemesi olduğunu söylerken, İslam dünyasına tarihi çağrıda bulundu.

İşte Demba Ba’nın TRT1’de yayınlanan Stadyum programına verdiği röportajdan bir kısım:

İNSANLAR CAMİLERE NEDEN GİTMİYOR?
İstanbul’da beni en çok şaşırtan olay; bu kadar fazla insanın olduğu yerde namaz vakitlerinde çok az kişinin camilere gitmesi. Ben Beykoz’da oturuyorum ve namaza çevremdeki camilere gidiyorum. İstanbul’un, Londra ve Paris’ten farkı, ezan okunduktan 5 dakika sonra, çok yakın bir yerde cami bulabiliyorsunuz. Bu beni gerçekten çok mutlu ediyor.

MÜSLÜMANLAR BİRBİRLERİNE SARILMALI
Öyle bir dönemden geçiyoruz ki, Müslüman dünya güçleniyor. Müslüman olanların sayısı artıyor. Müslümanlarla ilgili bazı önyargılar var. Bazı insanlar, bazı gruplar müslümanlara kötü gözle bakıyorlar. Bu yüzden Müslümanların birbirlerine sıkıca sarılmaları ve dinine sahip çıkmaları gerekiyor. Müslüman insanların dinimizin gerekliliklerini yerine getirmeleri gerekiyor. Ayrıca hiçbir korku ve endişe duymadan insanların bunu ifade edebilmeleri lazım, çok güzel bir şey.

blogcular.net

Blogcular.net bir blog listeleme sitesidir. Blogcular.net sitesinde gördüğünüz ve olmamasını düşündüğünüz bir içerik varsa lütfen bizimle iletişime geçin, makul bir şekilde içeriği kaldıracağımızı taahhüt ederiz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...