Dolandırıcılar hız kesmiyor!

Dolandırıcılar hız kesmiyor!

Dolandırıcılar hız kesmiyor!

Kendilerini öyle biri olarak tanıttılar ki…

Kendilerini ‘Hızır Aleyhisselam‘ olarak tanıtıp dolandırdılar
Bir vatandaşın kendilerini ‘Hızır Aleyhisselam’ olarak tanıtarak dolandırdıkları iddia edilen iki kişinin yargılandığı dava geçtiğimiz günlerde karara bağlandı.

İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada, mahkeme C.Ö ve Ş.S isimli iki sanığı 4’er yıl hapis cezasına çarptırdı. Davaya ilişkin gerekçeli kararını açıklayan mahkeme, 25 Ekim 2013’te Bayrampaşa’daki Muradiye Camii’nde yatsı namazını kılan müşteki Şahzade Yıldırım’ın yanına yaklaşan şüpheli C.Ö’nün ‘’Cennet’e gitmek ister misin?’’ diye sorduğu ifade edildi.
Gerekçeli kararda dolandırıcılık olayı şöyle anlatıldı: Şüpheli C.Ö Yemen’deki aç çocuklara elbise alması halinde “Cennet’te yerin hazır” demesi üzerine Yıldırım, C.Ö’ye bin 500 TL verdi. Daha sonra C.Ö kendisine “Bak beni iki gün sonra tekrar göreceksin ama farklı göreceksin” dedi. Yıldırım’a Bayrampaşa Cezaevinin önünde randevu veren C.Ö’nün yerine randevu yerine diğer sanık Ş.S’nin giderek elindeki beyaz havluyla davacı Şahzade Yıldırım’a adıyla seslendi.

“Şu duvara soktuğunuz kartlardan, var sende biliyoruz”
Daha önce hiç görmediği birinin kendisini tanımasına şaşıran Yıldırım’ın, karşısında gördüğü sanık Ş.S’nin de Cennet’e gidebileceği vaadiyle para istemesi üzerine önce ‘Param yok’ dediği gerekçeli kararda yer aldı. Ş.S’nin ‘Şu duvara soktuğunuz karttan var mı’ diyerek kredi kartını tarif ettiği, yolun karşısındaki bankamatiği gösterdiği bunun üzerine Yıldırım’ın kartını bankamatiğe sokarak parasının olmadığını sanığa anlattığı ifade edilen gerekçeli kararda “para olmadığını gören sanık Ş.S’nin ‘Senin başka kartın da var biz biliyoruz, onu bir dene’ dediği bunun üzerine Yıldırım’ın ‘Demek ki bunlar mübarek, diğer kartımı nasıl bildiler’ düşüncesiyle bankamatiğe başka kartını sokup 3 bin TL para çektiği, şüpheli Ş.S’nin ‘Cennet’te yerin hazır, hele biraz daha çek’ deyince Yıldırım’ın 2 bin TL daha para çekerek Ş.S’ye teslim ettiği anlatıldı.

Dolandırıcılar 38 bin TL daha isteyince kandırıldığını anladı
Gerekçeli kararda Yıldırım’ın dolandırıcıların kendisini arayarak arabasını satıp 38 bin TL daha talep etmeleri üzerine kandırıldığını anlayarak durumu polise bildirdiği yapılan operasyonla C.Ö ve Ş.S’nin yakalandığı hatırlatıldı.

“Çocuklarımıza yardım olsun diye para aldık”

Mahkeme ifadelerinde Yıldırım’dan para aldıklarını doğrulayan Ş.S, “Çocuklarımıza yardım olsun diye para aldık” ifadelerini kullandı. Diğer sanık C.Ö ise Yıldırım’dan para aldığı iddialarını reddetti.

blogcular.net

Blogcular.net bir blog listeleme sitesidir. Blogcular.net sitesinde gördüğünüz ve olmamasını düşündüğünüz bir içerik varsa lütfen bizimle iletişime geçin, makul bir şekilde içeriği kaldıracağımızı taahhüt ederiz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...