Cem Garipoğlu intihar etti

Cem Garipoğlu intihar etti

Cem Garipoğlu intihar etti

Silivri’de 5 No’lu L tipi kapalı cezaevinde yatan Cem Garipoğlu’nun kendini asarak intihar etti.

İstanbul’da, kız arkadaşı Münevver Karabulut’u başını keserek öldürdüğü gerekçesiyle Silivri Cezaevi’nde kalan Cem Garipoğlu, odasında ölü bulundu. Edinilen bilgiye göre, cezaevinde tek kişilik odada kalan Cem Garipoğlu, sabah sayımında ölü bulundu. Adliye kaynaklarının da doğruladığı olayla ilgili savcının cezaevindeki incelemesi devam ediyor. İncelemenin ardından Garioğlu’nun cesedi otopsi işlemleri için Adli Tıp Kurumu’na kaldırılması bekleniyor.

’34 YAŞINDA CEZAEVİNDEN ÇIKACAĞIM’ DEMİŞTİ
Habertürk’ün daha önce cezaevinde görüştüğü 22 yaşındaki Cem Garipoğlu, 34 yaşında cezaevinde çıkacağını ve yeni bir hayata hazırlık yaptığını dile getirmişti.
24 yıla mahkûm olan Garipoğlu, “2025’te buradan tahliye olduktan sonra Çin’e gidip uluslararası hukuk okumak istiyorum demişti.”Daha önce 1-1.5 yıl Çin’de yaşamıştım.Çince konuşmayı ve yazmayı biliyorum. Sevdiğim bir ülke. En çok gelecek vaat eden ülke olarak görüyorum. Bu nedenle Çin’e yerleşip eğitimimi tamamlamak istiyorum. 34’üncü yaşıma hazırlanıyorum” diye konuşmuştu.
Cinayetle ilgili hiçbir soruya yanıt vermeyen Garipoğlu, kamuoyu baskısı nedeniyle en üst sınırdan hapse mahkûm olduğunu söylemiş ve adil yargılama yapılmadığını öne sürmüştü. Garipoğlu, spor yaparak kendine baktığını da açıklamıştı.

 

blogcular.net

Blogcular.net bir blog listeleme sitesidir. Blogcular.net sitesinde gördüğünüz ve olmamasını düşündüğünüz bir içerik varsa lütfen bizimle iletişime geçin, makul bir şekilde içeriği kaldıracağımızı taahhüt ederiz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...