Ayşe teyze 88 yıldır elektriksiz yaşıyor.

88 yıldır elektriksiz yaşıyor

88 yıldır elektriksiz yaşıyor

Neredeyse bir asırlık ömründe evinde hiç elektrik olmayan 88 yaşındaki Emir Ayşe Hatun, hayatını taşıma su ve gaz yağıyla devam ettiriyor

Göçmek üzere olan taş evde yaşayan Emir Ayşe Hatun, artık evini elektrikle aydınlatmak istiyor. Eşini 30 yıl önce kaybeden ve hayat arkadaşının ‘Bu evi terk etme’ sözünü tutan Emir Ayşe Hatun, 65 yaş aylığı ve tarlalardan topladığı otları satarak geçimini sağlıyor. Eşinin Hazine arazisine yaptırdığı eski evde iki oğluyla yaşayan Hatun, evine elektrik istedi. Evinin bulunduğu arazi, 2B yasasıyla başkasına satılan Emir Ayşe Hatun, “Arsa sahibi, ölene kadar burada yaşayabileceğimi söyledi. Buradan ayrılmak istemiyorum. Evimin bakıma ihtiyacı var. Evime su ve elektrik istiyorum. Tek göz elektriksiz evimde 10 tane çocuk büyüttüm. Evimin hiç elektriği olmadı. Devletim evime elektrik bağlasın. Evimde elektrik yok. Gaz lambasıyla duruyoruz. Gaz bulmak zorlaştı. Devletten elektrik ve su istiyorum. Evimde buzdolabı ve televizyon istiyorum.” dedi.

blogcular.net

Blogcular.net bir blog listeleme sitesidir. Blogcular.net sitesinde gördüğünüz ve olmamasını düşündüğünüz bir içerik varsa lütfen bizimle iletişime geçin, makul bir şekilde içeriği kaldıracağımızı taahhüt ederiz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...