Futbolda Monitor ile Kontrol Devrimi

futbol monitor

futbol monitor

Futbol ruhunu kaybediyor! Bugün haberlere düşen Futbolda monitör ile kontrol kavramı futbolun ruhunu öldürecekmi?

Altı hakem, köpük derken futbolda bir devrim yaratacak bir karar daha geliyor… FIFA Başkanı Blatter, bir devrede her teknik direktöre birer veya ikişer itiraz hakkı tanınacağını, oyun durunca orta hakemin saha kenarındaki monitörden pozisyonu izleyip isterse kararını değiştireceğini söyledi. İlk test seneye Yeni Zelanda’daki U-20 Dünya Kupası’nda olabilir.

FIFA Başkanı Sepp Blatter, teknik direktörlerin hakem kararlarına itiraz etmesine ve tartışmalı pozisyonların monitörden izlenerek tekrar değerlendirilmesine olanak sağlayacak bir sistem üzerinde çalıştıklarını bildirdi. İngiliz basınına konuşan Blatter, futbolda “devrim” niteliği taşıyacak yeni bir uygulamayı hayata geçirmeye hazırlandıklarını ve ilk denemenin gelecek yıl Yeni Zelanda’da düzenlenecek FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası’nda yapılabileceğini söyledi.

futbol ruhu oluyor

futbol ruhu oluyor

Yeni sistem hakkında bilgi veren Blatter, tenistekine benzer bir uygulama yapmaya çalıştıklarını belirterek, “Teknik direktörlerin her devrede bir veya iki kez hakem kararına itiraz hakkı olacak ama bunları oyun durduğunda yapabilecekler. İtiraz eden teknik adamla hakem, maçın yayıncı kuruluşundan alınan görüntülere monitörden bakacak ve hakem isterse kararını değiştirebilecek” ifadelerini kullandı.

futbol tutku

futbol tutku

FIFA, daha önce de maçlarda 6 hakem, serbest vuruşlarda barajın önüne sprey köpük boyayla çizgi çekilmesi, topun kale çizgisini tamamen geçip geçmediğini gösteren “gol çizgisi teknolojisi” gibi yenilikleri uygulamıştı.

 

haber kahnak : milliyet

blogcular.net

Blogcular.net bir blog listeleme sitesidir. Blogcular.net sitesinde gördüğünüz ve olmamasını düşündüğünüz bir içerik varsa lütfen bizimle iletişime geçin, makul bir şekilde içeriği kaldıracağımızı taahhüt ederiz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...