60 senedir yıkanmayan amca

 

60 senedir yıkanmayan amca

60 senedir yıkanmayan amca

Amou Hacı isimli 80 yaşındaki amca İranlı.

İran’ın Fars vilayetine bağlı Dejgah’ta yalnız başına yaşayan Hacı amca, etrafta bulduğu hayvan ölüleriyle beslenerek yaşıyor. Ama favorisi ölmüş kirpi eti. Kendisi yıkanmaktan nefret ediyor ve yıkanmak kelimesi bile onu kızdırmaya yetiyor. Geçmişinde yaşadığı bazı duygusal sıkıntılar yüzünden yıkanmanın ve hatta temiz olmanın onu hasta edeceğini ve öldüreceğini düşünüyor.

Hacı amcanın ciğerlerinin de dış görünüşünden pek bir farklı yok. Çünkü Hacı amca sigara niyetine her gün onlarca tezek kurutuyor ve bunları kağıda sarıp içiyor. Diğer bir zevki de pipo içmek. Banyoda inanılmaz bir mantık hatası olduğunu, banyo yapmadan da yaşanabileceğini iddia ediyor.

İnsanların temizlik denen çılgınlıktan bir an önce kurtulması gerektiğini söylüyor ve bu yakışıklı görünümünü çamura ve kire borçluymuş.

 

blogcular.net

Blogcular.net bir blog listeleme sitesidir. Blogcular.net sitesinde gördüğünüz ve olmamasını düşündüğünüz bir içerik varsa lütfen bizimle iletişime geçin, makul bir şekilde içeriği kaldıracağımızı taahhüt ederiz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...