İngiltere’de 15 Bin Vampir

İngiltere’deki Glyndwr Üniversitesi Psikoloji bölümü öğretim üyesi Dr. Emyr Williams, kitap, film ve dizilerdeki kurgularının aksine günümüzde birçok ‘gerçek vampirin’ yaşadığını iddia ederek, onların dünyasını öğrenmeye çalıştığı bir akademik araştırma yürütüyor.

‘İNGİLTERE’DE 15 BİN VAMPİR YAŞIYOR’
İngiltere’de ‘gizli bir iletişim ağı’ ile belli aralıklarla bir araya gelen 15 bin ‘vampirin’ yaşadığını ileri süren Williams, vampirlerin ‘efsane’ olmadığını ve toplumların bu insanların varlığını kabul etmesi gerektiğini kaydetti.

‘PSİKOLOJİK OLARAK KAN TÜKETMEYE İHTİYAÇLARI VAR’
Williams, “Bu insanları deli, kötü ya da tehlikeli olarak tanımlamak istemiyorum. İlginç insanlar ama bence ruhsal bozuklukları yok. Bu kişiler sadece psikolojik olarak kan tüketmeye ihtiyaç duyan kişiler” dedi.

‘VAMPİR TOPLUMUNA ULAŞMAK ZOR’
Dr. Williams, ‘vampir toplumuna ulaşmanın zor olduğunu’ ancak araştırmasıyla birçoğuyla irtibat içerisinde olmayı ve dikkatlerini çekmeyi umduğunu da dile getirdi: “Vampirler tehlikeli değiller. Birleşik Krallık’ta kendilerini vampir diye tanımlayan yaklaşık 15 bin kişi var. Yaklaşık 30 bin de kan bağışçısı var.” Williams bu sayılara internet üzerinden yapılan bir anket sonucunda ulaştığını söyledi.

‘BU, BATI’DA OLAN BİR ALT KÜLTÜR’
Bu kişilerin kendi aralarında kurdukları topluluklarla, sıklıkla bir araya geldiklerini ve belli kurallara bağlı yaşadıklarını anlatan Dr. Williams, “Bu, her ülkede ama özellikle de Batı’da olan bir alt kültür. Kurallar arasında örneğin, fazla miktarlarda kan içilmesinin yasak olması ya da sadece donörlerin kanlarının tüketilmesine izin verilmesi gibi şeyler bulunuyor” ifadelerini kullandı.

Kan tüketmenin sağlıkla ilgili risklerinin elbette bulunduğunu belirten Williams, ancak birçok donör ve vampirin sağlık testlerinden ve kontrollerden geçtiğini kaydetti.

‘TAPINAKLARDAKİ AYİNLERDE KAN İÇİYORLAR’
ABD ve Avustralya’daki alt kültürlerle ilgili okuduğu bir makale sonrasında “vampirlerin dünyasına” ilgi duymaya başladığını anlatan Williams, vampirlerin ‘tapınak’ olarak adlandırdıkları yerlerde bir araya gelip, belirli kurallar çerçevesinde düzenlenen ayinlerde kan içtiklerini söyledi.

‘ÇOĞU 18-34 YAŞINDA’
Bu topluluklarda yer alan kişilerin çoğunun 18-34 yaş grubunda bulunduğunu yaptığı araştırmalar sonucu tespit ettiğini ifade eden Dr. Williams, araştırması için şubat ayından bu yana internet üzerinden bir anket yürütmekte olduğunu belirtti.

İnternetteki anketinde Williams, kendilerini ‘vampir’ olarak tanımlayan bireylerin korkularından rüyalarına kadar çeşitli sorular soruyor ve kan içmeyi seven insanların yaşayış tarzları, nasıl mutlu oldukları ve inançlarıyla ilgili bilgiler toplamaya çalışıyor.

kaynak: www.guncelhaber.com

blogcular.net

Blogcular.net bir blog listeleme sitesidir. Blogcular.net sitesinde gördüğünüz ve olmamasını düşündüğünüz bir içerik varsa lütfen bizimle iletişime geçin, makul bir şekilde içeriği kaldıracağımızı taahhüt ederiz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...