UEFA’dan Galatasaray’a ceza!

UEFA'dan Galatasaray'a ceza!

UEFA’dan Galatasaray’a ceza!

İşte Galatasaraylı taraftarların merakla beklediği yanıt: Sarı-kırmızılı kulüp, UEFA Financial Fair Play kuralı çerçevesinde 200 bin euro para cezası aldı.

Galatasaray’dan bütçeyi 60 milyon dolar aştığı için ek raporla savunma isteyen Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA), Financial Fair Play ihlalinin cezasını bellirledi. Avrupa futbolcunun patronundan Galatasaray’a 200 bin euro ceza geldi.

3puan.com’un haberine göre; UEFA, şu an için başka bir yaptırımda bulunmayacak. Manchaster City ve PSG’nin ağır cezalar aldığı bir ortamda Galatasaray’ın 200 bin euro ceza ile bu süreci atlatması otoritelerce ‘şans’ olarak değerlendirildi. UEFA, City ve PSG’Ye yaptığı gibi Galatasaray’a Şampiyonlar Ligi için kadro kısıtlama cezası vermedi.

Galatasaray bütçesini geçen sezon 60 milyon dolar aşmış, bunun 22 milyon dolarını ek raporda kur farkı olarak açıklamıştı. Geri kalan kısmı için ise “Ek gelir ve oyuncu maaşlarında indirime gideceğiz” ifadeleriyle garanti verilmişti.

 

blogcular.net

Blogcular.net bir blog listeleme sitesidir. Blogcular.net sitesinde gördüğünüz ve olmamasını düşündüğünüz bir içerik varsa lütfen bizimle iletişime geçin, makul bir şekilde içeriği kaldıracağımızı taahhüt ederiz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...