Recep amcaya 140 lira maaş

Recep amcaya 140 lira maaş

Recep amcaya 140 lira maaş

Lastik ayakkabılı Recep amca, 2005 yılından bu yana 140 lira olan yoksulluk aylığı alıyor.

Recep amcaya 140 lira maaş

KARAMAN’ın Ermenek İlçesi’nde 28 Ekim’de su baskınına uğrayan madende 17 arkadaşıyla mahsur kalan ve günler sonra kömür ocağından cansız bedeni çıkarılan Tezcan Gökçe’nin eşi ve 2 çocuğuna Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından 1349 lira dul ve yetim aylığı bağlandı. Oğullarından kendilerine de maaş bağlanması talebinde bulunmayan Ayşe ve Recep Gökçe çiftinin 2005 yılından bu yana 65 yaş üstü kişilere verilen 140 lira ‘yoksulluk aylığı’ aldıkları belirtildi.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Ermenek’teki Has Şekerler Maden Şirketi’ne ait kömür ocağında mahsur kalan 18 işçiden, cenazeleri çıkartılan 10 işçiden yeterli prim gün sayısı bulunmayan İsa Gözbaşı dışındakilerin yakınlarına maaş bağlandı. Halen ocakta mahsur olan 8 işçinin yakınlarına maaş bağlanması da arama çalışmalarının tamamlanmasının ardından gerçekleştirilecek.

Yaşamını yitiren işçilerden 39 yaşındaki Tezcan Gökçe’nin eşi Ayşe Gökçe ile çocukları 10 yaşındaki Recep ve 5 yaşındaki Duygu Gökçe’ye, toplam 1349 lira dul ve yetim aylığı bağlandı. Tezcan Gökçe’nin babası 75 yaşındaki Recep ve annesi 74 yaşındaki Ayşe Gökçe, oğullarından kendilerine de maaş bağlanması talebinde bulunmadı.

YAŞLILIK AYLIĞI ALIYORLAR

Ayşe ve Recep Gökçe çifti, ayda 140’ar lira yoksulluk aylığı alıyor. Yetkililer, 2005 yılında Ermenek Kaymakamlığı’na başvuran Gökçe çiftine, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nca ’65 yaş maaşı’ olarak adlandırılan bu ‘yaşlılık aylığı’ ödeniyor.

SGK Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, ‘Tezcan Gökçe’nin babası Recep Gökçe ve annesi Ayşe Gökçe 01.09.2005 tarihinden itibaren 2022 sayılı Kanun kapsamında aylık bağlandığı ve halen bu kapsamda 140’ar TL aylık ödendiği tespit edilmiştir. Kurumumuzca şu anda herhangi bir gelir/aylık bağlanmamış olup, aylık bağlanması halinde ise 2022 sayılı Kanun kapsamında aldıkları aylıklarının kesilmesi gerekecektir’ denildi.

blogcular.net

Blogcular.net bir blog listeleme sitesidir. Blogcular.net sitesinde gördüğünüz ve olmamasını düşündüğünüz bir içerik varsa lütfen bizimle iletişime geçin, makul bir şekilde içeriği kaldıracağımızı taahhüt ederiz.