Deniz aslanı penguene tecavüze yeltendi!

Deniz aslanı penguene tecavüze yeltendi!

Deniz aslanı penguene tecavüze yeltendi!

Antarktika’da bilimsel araştırmalar yapan Güney Afrikalı uzmanlar, genç bir deniz aslanının, bir kral pengueni taciz edişini görüntüledi.

Pretoria Üniversitesi Memeli Araştırma Enstitüsü’nden Nico de Bryun ve arkadaşları tarafından görüntülenen olay, yaklaşık 45 dakika sürdü.

Etoloji Günlüğü adlı bilim dergisine konuşan uzmanlar, yaklaşık 100 kiloluk deniz aslanının, cinsiyeti anlaşılamayan 15 kiloluk penguene ilk başta saldırdığını düşündüklerini, ancak daha sonra genç hayvanın penguenle cinsel ilişkiye girmeye çalıştığını anladıklarını ifade etti.

Penguenin ‘tacizci’ deniz aslanının elinden kurtulmak için uzun süre mücadele ettiğini belirten de Bryun, denemesinde ‘başarısız olan’ deniz aslanının daha sonra denize geri döndüğünü söyledi.

Penguenin olaydan hafif sıyrıklarla kurtulduğunu kaydeden de Bryun, daha önce kayıtlara geçmiş benzer bir vakaya rastlamadıklarını ifade etti.

Deniz aslanlarının çiftleşme mevsiminin sona erdiğini hatırlatan de Bryun, olaya henüz bilimsel bir açıklama getiremediklerini belirtti.

Hayvanlar dünyasında taciz ve eşcinsellik vakalarına sıklıkla rastlanıyor, ancak uzmanlar ilk kez bir memeli türüyle kuş türü arasında böyle bir duruma rastlandığının altını çiziyor.

 

blogcular.net

Blogcular.net bir blog listeleme sitesidir. Blogcular.net sitesinde gördüğünüz ve olmamasını düşündüğünüz bir içerik varsa lütfen bizimle iletişime geçin, makul bir şekilde içeriği kaldıracağımızı taahhüt ederiz.